Co dobrze wiedzieć przed zakupem materiałów budowlanych, farb i innych tysiącu rzeczy o których nie mieliśmy pojęcia.


Jak wybrać farbę i od czego zacząć według nas .


Powinniśmy zacząć od podstawowej rzeczy, rozmyślając o naszych ścianach i sufitach. Czy chcemy mieć zrobione je na lata czy najbardziej nas interesuje cena, czyli ile swoich ciężko zarobionych pieniędzy zostaniemy zmuszeni wydać ? 
Zakładam z doświadczenia z budowy jak i pracy w sklepie z farbami i materiałami budowlanymi , że około 85 % klientów chce mieć zrobione ściany na lata przy czym nie chcą za dużo wydać .
Fakty są takie, że materiały budowlane jak i farby, wyprodukowane przez producentów którzy w swoich kartach technicznych wykazują wysoką jakość produktów ,zwykle są zrobione z wysokiej jakości składników, są testowane ,są odpowiednio zapakowane, przetransportowane, zapłacono  pracownikom, a w sklepach do ceny ostatecznej doliczona jest marża , która pozwala sklepom funkcjonować na rynku itd. I końcowa cena produktów wysokiej jakości zawsze będzie wyższa od produktów tanich, co za tym idzie pozbawionych niektórych składników a tym samym mniej trwałych. 


Wielu z nas chciałoby mieć wszystko wysokiej jakości lecz nie na wszystko wszystkich będzie stać. Dlatego musimy dokonywać wyborów. Ale jak wybrać coś na czym się nie znamy i nie zostać oszukanym w naszym świecie , wybrać materiały i farby co do których będziemy mieli pewność , że spełnią nasze oczekiwania . Tak naprawdę większości z nas nie stać na tanie rzeczy, ale niestety często sami się o tym przekonujemy po fakcie. Niestety nie wszystkim życie tak się ułoży ,że bedą mogli sobie pozwolić co 5 lat na remont      ( zresztą taki remont w mieszkaniu to często niebywały kłopot organizacyjny ) .
Gwarancje długiego użytkowania dają użyte dobre a więć droższe materiały budowlane i farby oraz ich właściwe zgodne z technologią zastosowanie. To oznaczać może tylko wykfalifikowanego wykonawcę , który wie co robi. Ale sprawa wyboru dobrego, odpowiedzialnego wykonawcy to już inna historia. Łatwiej wybrać będzie nam właściwe materiały, bo gdy pojawia się czynnik ludzki to pojawiają się zupełnie nowe i nieoczekiwane problemy.  


Widzimy , że świadomość społeczna rośnie , coraz więcej ludzi rozumie , że szukanie tanich produktów może okazać się w konsekwecji droższe na końcu przygody z budowaniem czy remontem. Coś odpada po roku bo zastosowano tańszy klej do glazury, czy pękają sciany bo specjalne taśmy na łączenia płyt g/k wydawały się za drogie czy tańsza farba wymaga trzeciego czy czwartego malowania ścian aby równo pokryty został kolor co wymagać będzie dokupienia nastepnej ilości farby itd.
Tak więc ujmując najprościej jak umiem. Nie chodzi , żeby kupawać drogo, tylko z głową w oparciu o faktyczne potrzeby i zgodnie z technologią . My w sklepie mamy drogie i bardzo dobre farby amrykańskiego producenta Benjamin Moore od 130 lat produkującego farby wewnętrzne, elewacyjne oraz farby specjalistyczne do drewna, farby szczepne czy bejce do drewna. Jakość orginalnych produktów Benjamina Moore nie są do podważenia . Jeżeli jednak dobierzemy farby z głową a więc np. do łazienki damy mocy grunt, świetną farbę podkładową i specjalnie przygotowaną farbę łazienkową to wydamy na tak przygotowane ściany w łazience najwięcej ( w łazience panują specyficzne warunki, wilgoć itd ) ale także łazienka jest najczęściej jednym z niedużych pomieszczeń tak,że relatywnie kupimy najdroższą farbę ( na trudne warunki łazienkowe) lecz w całej sumie wydatków remontowych to będzie mały jej procent. I kiedy na sufit użyjemy farby przeznaczonej do sufitów ( innych parametrów a więc słabszej klasy i niższej kwoty) a do korytarza i klatkę schodową również farby zmywalnej ze składnikami przeciwtłuszczowymi pierwszej klasy ( korytarze są bardziej narażone na zabrudzenia niż sufity ) to w całej kalkulacji cenowej może się się okazać , że oczywiście zapłacimy stosunkowo więcej niż w zwykłym markecie za marketowe produkcje ale w istocie nie tak dużo jak się wydawało a jakość dobrych farb i jej klasa ścieralności pozwolą cieszyć się ładnymi ścianami wiele lat.

I tak możemy wydać rozsądnie i mieć spokój na lata. Współczesna technologia pozwala na zrobienie bardzo trwałych powierzchni ścian i sufitów, podłóg drewnianych, elewacji itd. Nie da się wszystkiego opisać i w zasadzie nie ma to sensu ponieważ materiały, technologi i narzędzia podlegają nieustającej zmianie . My staramy się być na bieżąco. Oczywiście wszystkiego nie wiemy, ale wiemy jakby coś do kogo zadzownić i zapytać. Naszymi klientami od 10 lat są profesjonalni wykonawcy budowlani no i sami spędziliśmy wiele lat na budowach. Także zapraszamy.

 Niewielki koszt przyjazdu do nas może zaoszczędzić wam kłopotów i pieniędzy.

 W naszym sklepie wierzymy w robienie rzeczy we właściwy sposób. 

Zapraszam.