Jeżeli zrobisz te rzeczy w dobrej kolejności 

załatwisz malowanie  sprawnie i wydasz pieniądze rozsądnie.


Co powinieneś wiedzieć zanim przyjdziesz do nas po farbę.


1. Pierwszą rzeczą jest to, ile metrów kwadratowych ścian i sufitów masz do pomalowania.
Dzięki temu bedziemy mogli ustalić ile farby potrzebujesz. Wystarczy zmierzyć długość ściany i jej wysokość a obie liczby pomnożyć przez siebie . Dodatkowo jeżeli będziesz malował swoje ściany w różne kolory to policz metry kwadratowe dla każdego koloru oddzielnie oraz dla ułatwienia opisz je słowami np. korytarz 20m2 czy pokój babci 30m2 itd. Warto uwzględnić liczbę drzwi, okien oraz miejsc w pełni zabudowanych co dodatkowo pozwoli oszczędzić nam pracy oraz kosztów. Jeżeli podzielisz odpowiednio pomieszczenia i połączysz z metrami kwadratowymi będziemy mogli dobrać farbę łazienkową do łazienki a konkretną farbę odpowiednią na korytarz. Dzięki temu również nie kupisz farb za mało co będzie stratą czasu, bo trzeba będzie przerwać pracę, pojechać do sklepu, czekać na dorobienie farby ) i nie za dużo ( co jest stratą poprostu pieniędzy, choć zawsze dobrze żeby trochę farby zostało na ewentualne poprawki ). 

2. Skoro już posiadasz wiedzę na temat metrów kwadratowych możemy przystąpić do oszacowania ilości potrzebnych materiałów jak gruntu, farby podkładowej czy farby dekoracyjnej ( koloru).
a.Jeżeli będziesz malował ściany wcześniej już malowane to o ile jest to możliwe dowiedz się jaką farbą było malowane i kiedy. Czasem nawet kolor który masz przemalować będzie miał znaczenie np. jeżeli masz ciemy zielony kolor to należy przed malowaniem użyć odpowiedniego gruntu lub dobrej farby podkładowej co uchroni cię przed  jego przebijaniem. Robi się to po to by izolować pigment zawarty w ciemnej zielonej farbie. Tak przygotowana ściana pozwoli się normalnie pomalować. Jeżeli tego nie zrobisz to może się okazać że będziesz musiał pomalować ściany trzeci raz (albo cztery, co zależy od tego jaką siłę krycia ma twoja nowa farba), żeby zakryć przebicia koloru zielonego co wpłynie znacząco  na sumę pieniędzy, którą będziesz musiał wydać. Grunty i farby podkładowe są zazwyczaj tańsze i są właśnie stworzone po to by wzmocnić twoje ściany oraz zmiejszyć chłonność ścian co za tym idzie zwiększą wydajność farby nawierzchniowej. I taka jest właściwa technologia i to ma sens. Pozornie większe wydatki pozwolą ci zaoszczędzić pieniądze po zrobieniu błędów, które będą wymagały naprawy oraz dodatkowych kosztów , nie mówiąc o nerwach !